איך ולמה גוגל משאירה אותנו במגרש הביתי שלה

השינויים הקטנים והכמעט לא מורגשים, הם חלק עיקרי באבולוציה של מוצר שרץ כבר הרבה זמן. כלומר, סוג הדברים שלא מצריכים מהמשתמש להתרגל מחדש לעיצוב, כמו שפייסבוק עשתה בעברה מספר פעמים [כשחושבים על זה, הם באמת לא שינוי את הממשק שלהם כבר הרבה זמן].

 

אחד המוצרים שהיום אנחנו לוקחים כמובן מאליו הוא גוגל. נראה שהיא חולשת על כל תחום אפשרי ומפתחת ממנו מוצר, ולרוב אנחנו ממש סבבה עם זה.

בסדרי גודל כאלה, יש משהו אחד שהוא חשוב לא פחות מהכסף – האינטרקציה החוזרת של המשתמש, ובעצם היותו ממשיך להשאיר את המוצר רלוונטי.

 

התרגלתי לווידג’ט הצדדי בתוצאות החיפוש שמתמצת לי כמעט את כל מה שאני צריכה מבלי להכנס לאתר שמופיע בתוצאות החיפוש. זו בהחלט החלטת חווית משתמש מצויינת ומעולה, שחוסכת לנו הרבה זמן וטרחה. במיוחד בזמנים בהם החיפוש במובייל פופלרי מזה שבמחשב האישי, גוגל חוסכת לנו את הצורך להכנס לעמוד אינטרנט נוסף ולהמתין עוד 5 שניות, לא עלינו.

הדבר היחיד שלא כתוב: מה גובה ההלוואה שצריך לקחת כדי לאכול שם

הדבר היחיד שלא כתוב: מה גובה ההלוואה שצריך לקחת כדי לאכול שם

 

 

בלי קשר לזה שאני כנראה אפסיד בהתערבות שלנו במשרד, גוגל הפתיעו אותי דווקא במשחקי היורו [אליפות אירופה בכדורגל] הנוכחיים. פתאום הבנתי שהתקצירים שהיא עושה למידע מתוך אתרים נובעים מהעובדה שהיא פשוט רוצה שנשאר במסך תוצאות החיפוש, ולא נצלול פנימה לאתרים זרים.

התוצאות מתעדכנות גם בזמן אמת.

התוצאות מתעדכנות גם בזמן אמת.

 

לכאורה, אין לה אינטרס כספי לעשות את זה. השהייה בעמוד החיפוש לא מכניסה מרשרשים לכיס [נתעלם מקליקים על מודעות ממומנות]. אבל בעצם היותה משאירה את המשתמש בעמוד החיפוש, היא מתחזקת את האידיאל שבו גוגל היא זו שיודעת הכל ובדיוק את מה שהמשתמש שלה חיפש.

 

הווידג’טים אינטרקטיביים ומכילים מידע מתומצת, כזה שמציף בדיוק את מה שצריך לדעת ולא יותר.

בלי המתנה של פרסומות מסך מלא בכניסה לאתר [במובייל], בלי הצפת מידע לא רלוונטי של פורטלי הספורט למינהם.

כשצוללים פנימה שוכחים שנמצאים עדיין בגוגל

כשצוללים פנימה שוכחים שנמצאים עדיין בגוגל

זאת החלטה מוצרית שנובעת מזה שגוגל תהיה התחנה הראשונה והאחרונה בחיפושים מסויימים. במקום להיות המתווך בין המשתמש למידע שהוא מחפש, היא יכולה להרשות לעצמה להיות הבלעבוסטה ולמנוע את השיטוט הרחק ממחוזותיה.

 

**עריכה**
במקרה גיליתי את הפוסט הזה עם מלא טריקים שאפשר לעשות עם החיפוש של גוגל. מדהים!

 

4 תגובות “איך ולמה גוגל משאירה אותנו במגרש הביתי שלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות