איך Autodesk עשו Design system

בשנה האחרונה יותר ויותר חברות עושות תהליך של design system [למי שלא בטוח מה המושג מייצג, קישור שיסביר] ואפילו מרבות לדבר על זה.
הכוונה היא בגדול לStyle Guide שמכיל רכיבים ופקדים של ממשק המשתמש, אבל גם עם מידע שיוכל ללמד מעצבים חדשים את ההיגיון והלוגיקה שמאחורי המוצר.
השיטה והשימור מאוד נחוצים במקרים של חברות גדולות עם צוות עיצוב גדול ואפילו בסדרת מוצרים.
כמובן שגם לחברות וסטארטאפים קטנים זה מאוד יעזור אם יעשו את זה מ day 1, מה שבארץ כמעט בחיים לא יקרה.

אתם בדיוק עושים 180 לUI חדש למוצר? זה בדיוק הזמן לקרוא את הפוסט.

הגרה בן ישי שיתפה כבדרך אגב את המחקר שעשתה כמעצבת ב Autodesk [כיום היא כבר לא עובדת שם] באחת מקבוצות הפייסבוק. שלחתי לה הודעה באותו הרגע, כדי לדעת וללמוד יותר. המחקר שעשתה מעשיר ומלמד, ובהחלט רואים שעשתה עבודה טובה.

״עבדתי ב-Autodesk במשך 3.5 שנים בתקפיד של מעצבת UI/UX.
במשך הזמן בו עבדתי בחברה הייתי חלק מצוות עיצוב שכלל מעצבי UI/UX נוספים. במסגרת התפקיד עבדנו מול מנהלי מוצר, מפתחים, אנשי QA ובעצם כל בעלי התפקידים שניתן למצוא בתאגיד גדול.
במשך התקופה עבדתי על שלושה מוצרים שונים, כך שאפשר לומר שהיתה לי עבודה מגוונת ומעניינת 🙂
המוצר האחרון עליו עבדתי, כחלק מצוות כמובן, היה BIM 360 – שהיא פלטפורמה לניהול פרוייקטי בנייה גדולים – על כל המשתמע מכך.

במסגרת עבודתי בצוות של BIM360 נתבקשתי לקחת אחריות ולהוביל את ה-הDesign System של המוצר.
מכיוון שמדובר במוצר גדול ומסועף, הכולל תת מוצרים – עובדים עליו בכל רגע נתון כמה וכמה צוותים – בארץ ובעולם.
כשהגעתי לצוות של BIM בדיוק התחיל תהליך עיצוב ואיפיון מחדש והתפקיד שלי היה לעבוד מול מעצבים בצוות בתל אביב, לרכז את העיצובים שלהם במסמך מסודר ולעלות לשיחת חד שבועית מול צוותים מקבילים בחו״ל – על מנת ליישר קו מבחינת נראות המוצר והתנהגותו – החל מהצבעים המובילים ועד לכפתור הכי קטן במערכת.
בגדול המטרה היתה ליישר קו ולמצוא שיטה בה מעצבי אוטודסק שעובדים על BIM בלוקיישנים שונים בעולם יקבלו את האסטים שלהם מאותו מקור, ישתמשו באותם צבעים, אותם אלמנטים גרפיים, למנוע בלבול ובלאגן ולחסוך אי הבנות בעיצוב.

קדם לתהליך מחקר על Design Systems – איך הכי נכון לבנות, לשתף ולהנגיש את כל המערכת העיצובית על כל מרכיביה בין המעצבים בחברה. תהליך המחקר עצמו לקח לי כשבועיים, במקביל אליו המשכתי לעבוד על המשימות השוטפות שלי – כאשר המחקר היה המיקוד המרכזי ובסופו יצרתי קובץ מפורט המציג את האופציות השונות שעומדות בפנינו + המלצותיי לגבי הפלטפורמה המתאימה ביותר לשימוש.״

להורדת קובץ המחקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות