מה הסיפור עם ה-Story?

הסנפצ’אטיזציה הדביקה השבוע גם את המסנג’ר של פייסבוק – Messenger Day, שהגיע באיחור לא אופנתי.
דווקא אחרי השקה מוצלחת באינסטגרם, צוקי בחר להרוס למשתמשים בפייסבוק.

מעבר לזה שגם בווצאפ זה לא מוצלח במיוחד, הMessenger Day ממשיך מגמה שמתחילה להיות אופיינית לפייסבוק – לשבש את חוויית המשתמש על קדושת הפיצ’ר. היא עושה זאת באגרסיביות ובחוסר חינניות.

אסטרטגיה על חשבון חוויית משתמש

נחזור לאינסטוש, שם ה-Story דווקא הצליח ואפילו עשה צרות לסנאפצ’ט, בכך שהצליח לגנוב לו משתמשים. מעבר למהלך התחרותי והחכם שמתאים יותר לאופי של התוכן הויזואלי, שם הם דווקא הטמיעו את הפיצ’ר מאוד בנונשלנט ובסטייל.
לא דחפו או הבליטו יתר על המידה, והסטורי השתלב בטבעיות ככה שכבר קשה לזכור איך זה היה בלי. כיף יותר לראות את הקרדשיאנז בשעות השיא שלהן.

פייסבוק, ששייכת כמובן לאותו אבא, פועלת בשיטה שונה: אסטרטגיה על חשבון חוויית משתמש.
נזכר רגע בLive Video, כשהיה עוד טרי. כמעט אין דרך אפשרית שלא ניצלו אותה כדי להבהיר למשתמשים שיש עכשיו אופציה של שידור וידאו לייב. נוטיפיקציות מטרידות מעמודים שלא זכרת שיש לך לייק עליהם, בועות קופצות, קידום כפתורים וכו’…
הטמעה אגרסיבית ומציקה, אבל מצד שני אין היום מישהו שלא מכיר את זה, (חוץ מההורים שלכם אולי) והפיצ’ר נחשב לסיפור הצלחה והתחזיות ל2020 היסטריות.

ה-Story שכבר מרגיש שנמצא בכל אפליקציה רעננה, ממשיך את המגמה המציקה של פייסבוק. יום אחד הוא פשוט הופיע והפריע. במקום ליהנות מההעתקה המוצלחת של הסנאפצ’אט באינסטגרם, צוקי מתחזר ורוצה שזה יהיה סטנדרט בכל האפליקציות שברשותו.

בזמן כתיבת שורות אלו, יצרתי “סיפור” ומסתבר שחברים שלי קיבלו הודעה אישית במסנג’ר כדי שיכנסו לראות. בושות.

 

פייסבוק מפחדת מדור הסנאפצ’אט

לפעמים נדמה שאי אפשר לדמיין את העולם בלי פייסבוק. מה עשינו לפני?
היה אפשר לתאר אותה כבחור/ה בת 32. את הסנאפצ’אט כנערה בת 16. דור אחר, שגדל בגיל התבגרות שיש בו סמארטפון. בדיוק אותו הדור שפייסבוק מפחדת ממנו ובצדק.
אין להם עניין בפייס ולא כמחאה, אלא כדרך התנהגות. כל המילים הכתובות קצת פחות מדברות אליהם.

מהצד נראה שזו דרך מגושמת – הסטוריזציה שנכנסת בכוח למוצר כדי למשוך קהל של בני נוער וצעירים. כאילו צוקרברג שם את זה בכל אפליקציה אפשרית שיש ברשותו, רק כדי להיות “על בטוח”, מבלי להתחשב בחווייה של המשתמשים.

 

 

2 תגובות “מה הסיפור עם ה-Story?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות