בסך הכל רציתי אפליקציית לוח שנה

אפליקציית לוח שנה היא מוצר צריכה בסיסי. כל מה שאני צריכה ביישומון מהסוג הזה הוא את היכולת להסתכל על כל החודש ולדעת איפה ואיזה אירועים יש לי. בנוסף, את האפשרות הטבעית לתזמן את ההתראה לאירוע לאיזה זמן שנוח לי. נצא מנקודת הנחה שנראה לי אבסורד שזה לא מובן מאליו בעולם התוכן הזה, ולנסות 3 אפליקציות זה כבר יותר מדי מבחינתי.  אמנם הייעוד של מוצר מהסוג הזה הוא מאוד ברור, אבל נראה שלא השכילו להתאים אותו לכל סוגי המשתמשים. במקרה הזה, אנוכי מהזן הקל עד בינוני.

בגלל שאפליקציית ברירת המחדל באנדרואיד שלי לא עשתה את העבודה, הורדתי את ה Google Calendar, כי אפשר להגיד בו תזכורות מתי שרוצים. אגב, גם האלטרנטיבה במערכת ההפעלה של אפל לא מספיקה לטעמי. העניין שבזמנו [בתקופה עם האיורים], גוגל התחכמו יותר מדי עם חוויית המשתמש, ובמקום שזה יהיה פשוט וברור, איך שהוא הם הצליחו לסרבל את זה. התצוגה של חודש מלא הייתה לא ברורה עם כל מיני אפקטים מיותרים, והמעבר בין חודשים לא היה נוח. בחיאת גוגל, לא צריך להשתגע, סה”כ בלוח שנה עסקינן.

עברתי ל Sunrise Calendar. היא שחקנית מובילה בתחום, ומעוצבת יפה אז למה לא. גם איתה לא היה אפשר לקבוע את זמן התזכורות בצורה מותאמת אישית [מה נסגר איתכם, אנשים?] וגם בה התצוגה של הימים לא פשוטה כמו שציפיתי ממנה להיות. איך שהוא נשארתי איתה כמה חודשים, נטו מתוך עצלות לא המשכתי לחפש עוד. והנחתי שאני בדעת מיעוט לגבי הצרכים שלי כמשתמשת.

סאנרייז. את חמודה אבל זה לא ילך ביננו.

סאנרייז. את חמודה אבל זה לא ילך ביננו.

בסוף גם היא נמאסה עליי, אז ניסיתי אפליקצייה אחרת שכנראה כבר לא איתנו, כי לא מצאתי אותה בגוגל פליי [משום מה המליצו לי עליה].ובצדק. תהליך ההרשמה והזנה של אירוע היה מסורבל בצורה מגוכחת, ומחקתי אותה מיד אחרי. עד כה, 4 אפלקציות לוח שנה. מדהים.

חזרתי לגוגל, אולי דברים שם השתנו מאז. ובא לציון גואל. האפליצייה היום פשוטה, נוחה ועונה על כל הצרכים שלי: צפייה בכל החודש בצורה ברורה שאפשר לקרוא את האירועים, ותזמון התראות איך שנוח לי. מה גם שלאחרונה הם הכניסו פיצ’ר נוסף, והוא התזכורות. בלי יותר מדי סיבוכים – להזין שם וזמן תזכורת. מושלם. פחות צריך להתאמץ בשביל להזכיר לעצמך “לקנות חלב”. ההבדל בינהם לשאר המתחרים, הוא שהם השכילו להבין מה המשתמשים שלהם צריכים. מה שאפילו באפליקציות פשוטות לכאורה, כנראה שלא מובן מאליו.

נסכם בזה שעם כמה שיש אפליקציות שהן כלי עזר לקהל יעד מאוד רחב של משתמשים, והדוגמא הקלאסית היא כמובן לוח שנה; עדיין מוצרים לא משכילים להבין מה משתמשים שלהם צריכים. ההבדל בין להשאר עם האפליקציית ברירת המחדל של המכשיר שלי לבין לרעות בשדות זרים היה פיצ’ר אחד קטן, אבל קריטי.

One Comment on “בסך הכל רציתי אפליקציית לוח שנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות