הלוגו שלקח אותי לקצה

לוגו הוא התוצר הקטן ביותר ביחס של השקעה לעומת תוצר גרפי. העבודה שמתבצעת מאחורי הקלעים אף פעם לא תבוא לידי ביטוי, כי כל מה שקבלים בסוף לפעמים נראה לאנשים כמו “מה הבעיה לעשות את זה, גם סבתא שלי יכולה”. משמע שיש לתהליכי עיצוב לוגו פוטנציאל להיות מתסכלים מאוד למעצבים. אחת מטבילות האש שלי הייתה בתהליך של עיצוב לוגו למוצר למיפוי משימות שנקרא Edge, שקיים כבר באריזה כלשהיא, רק שעכשיו צריך לעשות לו מתיחת פנים.
על הנייר לא הייתה אמורה להיות בעיה גדולה מדי. הפרוייקט קטן, לא מדובר בסיעור מוחות עם קונספט עמוק ומחקר של ימים. השם צריך לייצג את עצמו ואת עולם התוכן.

 

כמה שזה לא היה צפוי, אבל התהליך של הלוגו הלך והסתבך. הלקוח היה מאוד לא מרוצה מהתוצרים שקיבל – אפילו לא התקרבתי למשהו שהוא מחבב. במצב כזה, כנראה שיש לו כבר ויז’ן מסויים על איך הוא היה רוצה לראות את הלוגו של המערכת שלו. למרות שניסיתי להבין מה הוא מדמיין, זה פשוט לא עבד. לא שיחות הטלפון ולא הרפרנסים שהוא ניסה להעביר לי. סף הלחץ והחרדה שלי כבר היה בשמיים… לא היה אפילו כיוון. בדיעבד כנראה שהמעטתי בחשיבות של הלוגו מבחינת ולא הבנתי כמה רחוק הוא היה רוצה להגיע.

אז מה עושים מול לקוח שלא מרוצה מאף סקיצה שקיבל, ונראה שכבר אי אפשר לצאת מהלופ הזה של הריג’קטים?
יהיה בלתי אפשרי לשלוח לו אלפי אפשרויות, לשרוף שעות עבודה שהוא בסופו של דבר ישלם עליהן… ובעיקר להוציא עשן מהאזניים.
החלטנו שהכי יעיל יהיה לשלוח לו מספר גדול של סקיצות, עם רעיונות שונים כדי שכולנו נדע על איזה כיוון להתמקד. הן נגזרו מתוך הערכים של כיוון אד’גי וקונספט של תהליך. כדי לא לשרוף המון שעות עבודה, פשוט שלחנו לו את הסקיצות על נייר. ככה הוא יוכל להרגיש חלק מהשלב הראשוני בעיצוב וגם לקבל מגוון של אפשרויות. במייל הסברנו במשפט לגבי כל דוגמא.

הסקיצות שנשלחו עם פירוט במייל לגבי כל רעיון

הסקיצות שנשלחו עם פירוט במייל לגבי כל רעיון

בחיים לא היינו מנחשים שהוא יבחר באחת הסקיצות היותר קיצוניות. סה”כ מדובר במערכת סופר סאחית, והוא בחר באופציה שנראית כמו לוגו של להקת מטאל. מה שכן, אי אפשר להגיד שזה לא “אדג’י”. להכין את זה דיגיטלית יהיה החלק הקל בכל התהליך. אחרי המון תסכול, ייאוש, עצבים והרבה סקיצות – יש הפי אנד.
אם לא היינו משנים טקטיקה, אולי עד היום הייתי מכינה סקיצות. עם כמה שהיה לי קשה בתהליך עצמו, סה”כ יצאתי מרוצה מהתוצר הסופי ולא היה יכול להיות לי שיעור יותר טוב מזה. מה שלא הורג… מחשל 🙂

Edge Logo

לסקיצה בדריבבבל

*עבודת הצוות בסטודיו אינקוד הייפרה עבור מוצר של חברת אמדוקס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות