5 טיפים להצגת עיצוב ללקוח

שבוע שעבר הצגתי ללקוח של המשרד קונספט עיצובי למערכת סייבר. לא הגעתי עם הרבה יתרונות ביתיים. הפגישה התקיימה במשרדי הלקוח; כמות הנוכחים מהחברה המארחת היתה גדולה מהרגיל [7 לעומת 3-2 בממוצע]; ללקוח היה ניסיון כואב עם חברת UX/UI אחרת שסיפקה לו תוצר לא טוב, מה שהופך את העניין לרגיש ונפיץ עוד מראש.

איך שרדתי כדי לספר?

 

אג’נדה

 

כדי למנוע מהלקוח להטפל לפרטים הקטנים, צריך להגדיר בתחילת השיחה את המטרה שלה – והיא הצגה של הרעיון הכללי ורוח הדברים של המוצר. לא התכנסנו כדי לדבר על סגול-או-כחול, אלא כדי להראות שהעיצוב מתאים ומשקף את מה שהחברה רוצה לייצג כלפי הלקוחות או המשתמשים שלה.

 

מוצר, לא עיצוב

 

במהלך הפגישה עדיף שלא להכנס לפינות קטנות שיכולות להתפס כפרשנות של העדפה אישית.
למשל, במקום להגיד את מה שכבר רואים:  “השתמשתי בטיפוגרפיה גדולה ובהירה על רקע כהה” עדיף לנסח ש”בחלק הזה יש הדגשה של הנתונים כי המשתמש מכוון לשם, זו השורה התחתונה במסך.”
כלומר, להציג את הבחירות העיצוביות כמשהו רציונאלי ולוגי, שהוא טובתם של המשתמשים ו/או המוצר.
עיצוב הוא לא טעם אישי, והלקוח לא תמיד מבין את זה.

 

התהליך

 

כדי לא ‘לזרוק’ למים את מי שאתם מציגים מולו, רצוי לחלק את המסך לאלמנטים ולהציג אותם בנפרד, ורק בסוף להראות את המסך בשלמותו. שיתוף של תהליך העבודה נותן תחושת שייכות, והצגה as is של התוצר הסופי יכול לעורר אנטיגוניזם. המצגת של התהליך יכולה להיות JPEG אחד ארוך, PDF, PPT וכו’.
אצלנו מעדיפים את הראשון.

גם אם זה לוגו ולא מסך מורכב באלמנטים, אפשר להראות את סיעור המוחות שנעשה והוביל לתוצאה.
אחרי הכל, סרט אירוטי יותר מגרה מפורנו הארד-קור.

 

ראיות

 

כשמראים את הרפרנסים העיצוביים שהיו חלק מהתהליך, זה מחזק את הנימוקים העיצוביים. ככה מונעים הערות כמו “זה לא נראה לי”, “מי עושה ככה היום”, “זה לא יושב לי טוב”.
אם נשענתם על חוקיות של אפל או גוגל, מי יגיד לכם לא?

 

דיבור מול קהל

 

יש אנשים שזה כישרון טבעי אצלם ויש כאלה שעבורם זה ממש לצאת מהעור של עצמם.
אין מה לעשות, זה חלק מהמקצוע לא פחות מלדעת לעצב. כדי להבין איפה אתם חלשים בנאום, מומלץ לעשות ‘חזרה גנרלית’ מול קולגות במשרד/חברים ולהקליט את השיחה.
מעבר לזה שלשמוע את עצמך זה קצת טראומטי, זה עוזר להבין איפה אתם חלשים. לי אהה… למשל אהה… יש קצת בעיה עם אההה…עובדת על זה.

מעבר לזה, עדיף להקפיד יותר בבחירת הבגדים באותו היום, לחייך הרבה ולהיות מוכנים עם תשובה רציונלית על כל שאלה שלא תצוץ. בהצלחה 🙂

 

מוזמנים לעמוד הפייסבוק החדש של הבלוג! :]

4 תגובות “5 טיפים להצגת עיצוב ללקוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות