למה המעצבים נוהרים באוטובוסים לעבר הUX ואיך זה קשור לדור הY

לא מעט מעצבים מעלים את עניין ההסבה ל UX כתחנה הבאה והעיקרית בקריירה שלהם. משמע, הם לא רואים את עצמם מעצבים לעוד הרבה זמן. הכוונה היא למי שמתעסק נטו בממשק משתמש ולא כאלה שהפן האיפיוני הוא חלק דומיננטי בשגרת העבודה שלהם. בשילוב של משפט נפוץ אצל מעסיקים ש”קשה למצוא בארץ מעצבים טובים”, יצא לי לתהות לגבי הסיבות של הנהירה לUX.

למה מי שהקדיש 4 שנים ללימודי עיצוב, שבהם מפמפמים את גאוות המקצוע, מרגיש שהוא ממצה את עצמו כבר אחרי שנתיים במקסימום?

הפער בין החלום למציאות

הפנטזיה של לעבוד על מוצרים/מותגים מגניבים כל יום וכל היום סבבה שלנו, קצת מתנפצת בפרצוף כשנכנסים לשוק העבודה. גם מי שהתחיל ברגל ימין, מוצא עצמו עושה ‘עבודה שחורה’ שלפעמים היא נטו להיות נותן שירות לכל דבר. רצינו בכלל לעצב את האפליקציה הבאה שכולם ידברו עליה, אבל נחנקנו כבר מלחתוך אייקונים למובייל.

אין משרות בכירות

ארצנו קטנטונת והרבה חברות שקמות באומת הסטארטאפים לא יכולות להרשות לעצמן ו/או אין להן מודעות לגבי פיתוח תחום הקריאייטיב. סולם הדרגות של מעצבים הוא לא גבוה ותקרת השכר יחסית נמוכה לעולם ההייטק.
בא לנו לנהל צוות של מעצבים ולא שיגידו לנו מה לעשות כל היום.

 

הUX כל כך סקסי וירוק

זה לא חדש לאף אחד שמקצוע האיפיון תופס תאוצה גם בשטח וגם בעזרת בתי הספר שנותנים קורסים בנושא. היח”צ בשמיים וכל המאמרים במדיום מדברים על זה. קשה שלא לרצות לטעום מהעוגה בטעם אקשור. מה גם שהמשכורות גבוהות יותר, המסלול לניהול מוצר קצר יותר, וסוף סוף סטארטאפיסטים לא יתווכחו איתנו על אייקונים, כשהם אפילו לא מצאו מי שיהיה מוכן לשלם על המוצר שלהם.

 

דור הY

אם נולדתם בשנים 1980-1995, אתם בחתך של “דור ה-Y”.
מחקר ישראלי מרתק שנמשך 3 שנים מביא תמונה מפורטת ומעמיקה בנושא.

y-generation

מדוע צעירים הולכים לעבוד – מתוך המחקר

מאפייניו העיקריים: קצרי רוח, בעלי סף שבירה נמוך, לא-נאמנים, כפויי-טובה, מרוכזים בעצמם, לא-מרוצים ובועתיים.

“…הצורך שלהם לקבל משוב מיידי ורציף, אבל רצוי לא שלילי – במיוחד בראשית דרכם בארגון. זה מסמן להם אם הם בכיוון הנכון, איך הם מתפקדים ביחס לעמיתים שלהם וביחס לציפיות וליעדים שהוצבו להם. הם מעריכים מעסיק שמחמיא ומפרגן להם ומחפשים ליטוף, עידוד ואשרור על תרומתם. “

“…בדור שלנו נראה מוזר שההורים שלנו רצו לעבוד כול חייהם באותה חברה, ולדור שאחרינו נראה מוזר שאנחנו מתכננים להיות בכלל באותו מקצוע. אנחנו חיים בסביבה כאוטית, שבה כול ניסיון לתכנן את הקריירה לטווח ארוך הוא כמעט פאתטי… “

זגזוג בין מקצועות היא תופעה נורמטיבית לנוכח היותינו Yניקים / מדובר במעבר טבעי בין המקצועות ושנתיים-שלוש שנות ניסיון כמעצב זה מספיק / האם השוק צריך להתרגל שמעצבים באים ועוזבים אותו צעירים?

מה דעתכם ?

 

7 תגובות “למה המעצבים נוהרים באוטובוסים לעבר הUX ואיך זה קשור לדור הY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות